Mapa Skarbów jak zrobić kiedy i po co
inspiracje

Mapa Skarbów -jak zrobić, kiedy i w ogóle po co?

Jeżeli nie wiesz czego chcesz od życia albo potrzebujesz większej jasności, przyda ci się odpowiednia mapa. Mapa Skarbów. Robiłam moje własne mapy już kilka w życiu, przeważnie w przełomowym momentach, gdy nie wiedziałam, co dalej. I za każdym razem z perspektywy czasu patrzyłam na nie z rozdziawioną buzią, zadziwiona ich skutecznością.

Jeśli więc chcesz zamanifestować swoje własne marzenia, musisz najpierw wiedzieć czego szukasz. To naprawdę przyjemne ćwiczenie. Natknęłam się kiedyś na informację, że robi je i amerykańska królowa telewizji Oprah Winfrey i gwiazdka pop Katy Perry. Tobie też nie zaszkodzi 😉

Mapa Skarbów - jak zrobić i dlaczego warto

Czego potrzebujesz do stworzenia własnej Mapy Skarbów?

W skrócie: wycinki z gazet, klej, papier lub karton, opcjonalnie kolorowe długopisy lub kredki.

Kup nowe albo przeglądnij stare, walające się po kątach gazety i wytnij z nich wszystko to, co cię zainspiruje, co ci się spodoba, co chciałbyś mieć, kim chciałbyś się stać, czego chciałbyś doświadczyć – wprost lub symbolicznie. Możesz wydrukować też odpowiednie obrazy z Internetu. A potem kierując się intuicją naklej na kartkę papieru lub karton te wycinki z gazet, które do ciebie najbardziej przemawiają. Dopisz inspirujące słowa, afirmacje albo cytaty – wszystko to, co chciałbyś, żeby stało się rzeczywistością. Zrób sobie przysługę i się nie ograniczaj! To nieważne jak bardzo szalone czy poza zasięgiem wydaje się teraz to, co czego pragniesz. Pamiętaj, żeby działać tematycznie. Dodaj pożądany obraz symbolizujący twoje życie osobiste, zawodowe i finansowe. Wspomnij też o zdrowiu czy wakacjach, o których marzysz.

alternatywne życie, nie ograniczaj się

Kiedy najlepiej tworzyć Mapę Skarbów?

Przyjęło się, że nów księżyca po przesileniu wiosennym jest najlepszy (datę można sprawdzić w Internecie). Mapę tworzy się w ciągu 48 godzin.

Ja wychodzę z założenia, że każdy nów księżyca jest dobry na rozpoczęcie nowych projektów. Jeżeli więc w środku jesieni poczujesz potrzebę stworzenia własnej Mapy Skarbów to nie czekaj pół roku. Czas jest odpowiedni, kiedy sam o tym zdecydujesz.

A dlaczego nów? Bo wtedy księżyca przybywa. Rośnie więc nasza moc (s)twórcza.

Co po zrobieniu Mapy Skarbów?

Są dwie opcje. Możesz powiesić swoją Mapę Skarbów w widocznym miejscu albo ją schować, jeśli nie chcesz się dzielić swoimi marzeniami z nikim innym. Ja zwykle wybieram tę drugą opcję. A potem zaglądam do mojej Mapy od czasu do czasu.

Pamiętaj, że najważniejszą część już wykonałeś, bo pokazałeś swojej podświadomości, czego chcesz doświadczyć. Własna Mapa Skarbów to bardzo potężne narzędzie. Pozwala bowiem z pozycji serca uzmysłowić sobie, czego pragniesz.

Utarło się, że Mapę Skarbów należy robić raz do roku, choć nie ma tu sztywnych reguł. Ja robię nową wtedy, gdy czuję, że poprzednia Mapa Skarbów już wykonała swoje zadanie.

Na wynos:

Mapa Skarbów ma moc. Kilkanaście obrazków, trochę afirmacji i haseł napisanych w trybie teraźniejszym na kawałku kartonu to prosty sposób na dotarcie do tego, czego tak naprawdę pragniesz od życia. Podświadomość zaprzęgnie siły i pomoże pokierować twoimi działaniami w kierunku spełnienia Twoich marzeń. Bo teraz wie, jakie one są.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *