Jak za darmo zwiedzić Afrykę, dowód reinkarnacja, własna mapa skarbów
Pomysły

Vol. 2 – Jak za darmo zwiedzić Afrykę, poznać poprzednie wcielenia oraz znaleźć własną Mapę Skarbów

W drugim miesiącu trzymania się moich codziennych postanowień przyszła pora na przedstawienie efektów. Oto one:

zwiedziłam 31 krajów Afryki
-zapamiętałam sny z 29 (na 31) dni, chociaż dwie dodatkowe drzemki popołudniowe, z których zapamiętałam sny to wyrównują 😉
-pisałam przez 12 dni
-medytowałam przez 21 dni
-codziennie odkrywałam coś nowego, czego nie znałam dzień wcześniej

O tym jak wpadłam na pomysł trzymania się moich własnych postanowień w poprawie własnego życia  pisałam tutaj.

Jak tanio zwiedzić Afrykę?

31 krajów Afryki w 31 dni? To proste. Podróżowałam palcem po mapie, czytając Wikipedię. Codziennie na celownik obierałam jeden kraj. Co wyszło z tego eksperymentu? Wróciłam napakowana inspiracją i zachwytem nad tym jak różnorodny i ciekawy jest ten kontynent.

Dla przykładu:

Najmniejsze państwo Afryki to Gambia. Kształtem przypomina węża wijącego się wzdłuż rzeki Gambia, wciśniętego z trzech stron w Senegal.

W stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej, Jamusukro znajduje się największy kościół na świecie. A tylko 22  % mieszkańców jest wyznania katolickiego.  Projekt był inspirowany Bazyliką Św. Piotra w Watykanie, a opiekują się nim obecnie polscy pallotyni.

Co zrobić z potomkami niewolników, którzy chcieli powrócić ze Stanów do Afryki? W XIX w. Amerykańskie Towarzystwo Kolonizacyjne zdecydowało się wykupić kawałek ziemi od tubylców i w wyniku umowy powstała Liberia (od łac. liber – wolny).

Jak tanio zwiedzić Afrykę

Słyszałeś o Nollywood? To 3. po Indiach (Bollywood) i USA (Hollywood) największy producent filmów fabularnych. Znajduje się w Logos – stolicy Nigerii. Przy okazji z liczbą 170 mln osób to najbardziej zaludnione państwo Afryki.

Gwinejczycy z maleńskiego państwa Gwinea Równikowa (nie mylić z innym państwem Gwinea) mają dwa imiona: pierwsze hiszpańskie i drugie afrykańskie. To zachowana naleciałość po czasach kolonializmu.

Nauka hiszpańskiego i znak

Kontynuowałam naukę hiszpańskiego w darmowej aplikacji Duolingo (opisanej w poprzednim poście). Rok wcześniej kupiłam 1000 hiszpańskich fiszek. Potem przez kolejne miesiące wyciągałam z pudełka kilka sztuk i uczyłam się ich w drodze do pracy. Kupując je nie wiedziałam czy wytrwam w tym postanowieniu. W tym miesiącu odłożyłam kilka ostatnich fiszek z powrotem do pudełka. Jeżeli chcesz sprawdzić swoją wytrwałość, postaw przed sobą jakieś zadanie. Gdy je zakończysz, zobaczysz jakie to bezcenne uczucie.

Chyba dla podkreślenia mojego miesiąca hiszpańskiego dostałam w tym miesiącu kartę z Peru od Peruwiańczyka, który uczył mnie hiszpańskiego w Polsce. Oh yeah! #ZnakOdWszechswiata

Odkrycia

Mapa Skarbów

Jeżeli nie znasz tego narzędzia, które dokładnie opisałam w tym poście, to umyka Ci skuteczny, przyjemny i prosty sposób na przekazanie swojej podświadomości, do czego ma dążyć. Moją nową Mapę Skarbów wykonałam w tym miesiącu i jak zwykle otworzyła mi oczy na to, co dla mnie ważne. Polecam własne odkrycia w tym zakresie.

Likier różany

Jak już stworzysz własną Mapę to możesz wznieść toast całkiem ciekawym alkoholem – różanym. Dostałam w tym miesiącu w prezencie likier Rosolis. Ponoć można go kupić tylko na terenie Łańcuta, ewentualnie przez Internet. Bardzo dobry dla kobiety. Chętnie przyjmę więcej. Zamiast tego Blue Curacao.

Bieszczady i Archanioł Michał

W Bieszczadach jest dużo cerkwi pod wezwaniem Św. Michała Archanioła. Zastanawiałam się swego czasu, jaki był tego powód i przypadkiem doczekałam się odpowiedzi: nadawano to wezwanie cerkwiom we wsiach szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo. To by wyjaśniało potężnego patrona. Te i inne ciekawostki na temat dawnych Bieszczad przybliżył mi bardzo ciekawie Stanisław Kryciński w książce “Bieszczady. Tam gdzie diabły, hucuły, Ukraińce”. Jakoś fascynuje mnie ten teren i ludzie, którzy tam kiedyś mieszkali. To była alternatywa…

Przeszłe życia udowodnione naukowo

Jakby ktoś nie wiedział to zjawisko reinkarnacji bada się już naukowo. To nie żadne wymysły. Są setki historii, które o tym zaświadczają. Sceptykiem był dr Brian Weiss, ordynator psychiatrii w jednym ze szpitali w Miami. Do momentu aż jedna z jego pacjentek Catherine pod wpływem hipnozy cofnęła się do doświadczeń z wcześniejszego życia. A miała powrócić do momentu z przeszłości (lekarz nie dopowiedział, że chodzi mu o okres dzieciństwa), w którym zaczęły się jej fobie.

Dr Brian Weiss był tak zszokowany tym doświadczeniem i natychmiastową poprawą zdrowia pacjentki, że zaczął zgłębiać zjawisko przeszłych żyć. Obecnie prowadzi regresje do poprzednich wcieleń i ma na swoim koncie fascynujące wyniki.

Każdemu, kto chciałby zagłębić się w te tematy polecam dwie przyjemne w odbiorze książki jego autorstwa: “Poza czas i nieśmiertelność” i “Prawdziwa jest tylko miłość”. Pochłonęłam je w ciągu kilku dni. Pierwsza opisuje historię jego pierwszej pacjentki Catherine i jej niesamowite postępy w leczeniu. Co ciekawe ona też nie wierzyła w przeszłe życia. Druga książka opowiada o dwojgu jego pacjentów Elizabeth i Pedro, których łączyły wspomnienia z tych samych wcieleń. Tajemnica lekarska zabraniała doktorowi Weissowi opowiedzieć im o sobie nawzajem. Nie będę zdradzać całego wątku, ale zacytuję z tej książki jedno zdanie:

reinkarnacja duchowi partnerzy bratnie dusze
Polecam!

Ludzie

Zastanawiasz się jak to jest być grafikiem, programistą, producentem albo kim tam tylko chcesz? Możesz wypróbować na próbę odpowiedni “styl życia” rezerwując czas z wybranym przez siebie specjalistą poprzez portal lifetramp.com. Często zwykle w zamian za zaproszenie na obiad. Co ciekawe na pomysł strony wpadli Polacy.

Zagadka

Uwielbiam Wikipedię. Zawsze znajdę w niej coś ciekawego. Na przykład jaki naturalny materiał nie przepuszcza cieczy i gazów, jest ognioodporny, tłumi dźwięki i można uznać, że jest nieśmiertelny? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

Na wynos:

Podsumowania miesiąca zaczęłam robić pod wpływem książki kupionej przypadkiem na lotnisku w Amsterdamie. Dała mi kopa do działania. A potem zgodnie z 1. zasadą Newtona wprawiona w ruch pozostałam w ruchu.

Moje dotychczasowe #PodsumowanieMiesiąca:
Vol. 1 Jak zwiedzić za darmo świat, uczyć się hiszpańskiego i pamiętać sny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *