sól epsom sól gorzka siarczan magnezu stosowanie właściwości działanie dawkowanie
inspiracje

Cudowne właściwości soli Epsom =traktuj siebie jak żywe srebro

Jeżeli masz chociaż trochę podobne podejście do życia jak ja to pewnie lubisz niektóre rzeczy robić przy okazji. Szukasz rozwiązań 2 w 1, żeby zaoszczędzić czas i zwiększyć potencjalne efekty. W naturalny sposób. Natura na szczęście takich rozwiązań dostarcza pod dostatkiem.

Połączenie sól + gorąca woda

Wiesz, że nawet najbardziej zaśniedziałe srebro można wyczyścić w kilka minut dzięki soli i gorącej wodzie? Na Youtubie pełno jest na to dowodów.

Potraktuj się jak żywe srebro i zrób sobie solankową kąpiel

Jednak zamiast zwykłej soli wypróbuj sól, która choć przypomina tę kuchenną, to bije ją pod względem właściwości zdrowotnych. To czysty siarczan magnezu, znany też jako sól gorzka, sól angielska lub sól Epsom (Epsom to miejscowość w Anglii, w której zaczęto odparowywać ten związek ze źródeł wody mineralnej).

Czysty siarczan magnezu, jak sama nazwa wskazuje zawiera dwa konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastki: magnez i siarkę.

Co gdy ich brakuje?
Niedobór magnezu powoduje ogólne rozdrażnienie i zmęczenie, gorsze samopoczucie. Może też skutkować problemami ze snem, skurczami mięśni i drganiem powiek. Za mało magnezu = niedobrze.

Gdy brakuje siarki – to ujmę to tak – twarz pada na pysk. Bez “pierwiastka piękności” skóra traci jędrność, szybciej się starzeje i gorzej wygląda. Włosy twardnieją i wypadają, a paznokcie stają się łamliwe. Niedobór siarki wpływa też na spadek nastroju, zmniejszenie elastyczności stawów i pogorszenie wzroku. To powinno ci uzmysłowić jak ważny jest to pierwiastek.

A teraz wyobraź sobie, że leżysz sobie w gorącej wodzie, a twoje ciało ładuje się w cenny magnez i siarkę. Nie dość, że relaksuje się umysł, to jeszcze ciało się oczyszcza i dostaje potrzebne do prawidłowego funkcjonowania składniki. Prosto i przyjemnie – to lubię. I co ważne te pierwiastki wchłaniają się lepiej przez skórę niż w postaci tabletek przez przewód pokarmowy. Działanie soli Epsom jest tak proste!

Tani relaks w jakości SPA

Siarczan magnezu jest powszechnie stosowany w salonach SPA i sanatoriach. Na szczęście nie musisz płacić jak za woły, żeby osiągnąć podobne efekty: poprawić stan skóry, zniwelować ból mięśni i stawów, złagodzić stres czy wspomóc leczenie zwichnięć i stłuczeń.

Słysząc o cudownych właściwościach soli Epsom kupiłam małe opakowanie dla własnych testów. Co dostałam za kilkanaście złotych? Kilka dobrych kąpieli relaksacyjno-zdrowotnych. Teraz kończę drugie 5-kilogramowe wiadro z solą Epsom.

kąpiel solankowa sól epsom właściwości działanie

 

Jak stosować sól Epsom – przygotowanie kąpieli

Wystarczy wsypać około szklanki siarczanu magnezu do gorącej wody. Można dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Polecam np. olejek lawendowy lub pomarańczowy.

Jeżeli szukasz prostego, sprawdzonego sposobu 2 w 1 na relaks i poprawę zdrowia to szczerze polecam taką solankową kąpiel.

Siarczan magnezu jest dostępny w stacjonarnych sklepach zielarskich lub sklepach internetowych.

Na wynos (dla bardziej otwartych osób)

Sól Epsom słynie na Zachodzie z tego, że pomaga także oczyszczać aurę. Różnicę poczują zwłaszcza osoby empatyczne, które wyłapują emocje innych ludzi. Nasunęła mi się tu analogia zaśniedziałe srebro = zabrudzona aura. Po kontakcie z go rącą wodą i solą, i srebro i aura znowu mogą błyszczeć swoim blaskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *